Originální stříbrné manžetové knoflíčky basový klíč vyrobené ručně na zakázku

  • Výrobní číslo: JLT-MKNZ-basový klíč
  • Katalogové číslo: JLT-MKNZ-basový klíč
  • Výrobce: J.L.TOMAN
Tvar
Osazení

Originální manžetové knoflíčky na zakázku ve tvaru basového klíče jsme vyráběli pro zákaznici až z dalekého Švédska. Manžetové knoflíčky byly dárkem pro muže, který miluje hudbu a hraje na basovou kytaru. Úkol zněl jasně. Vyrobit atypickou sadu manžetových knoflíčků, kde jeden bude ve tvaru kytary podle předlohy a druhý ve tvaru basového klíče. Předlohu pro basový klíč není nutno hledat, zdá ho každý muzikant. Začali jsme jej vyrábět bez dlouhých konzultací a vypadá, jako by jej napsal sám Bedřich Smetana :-) Ač celá zakázka trvala delší čas než obvykle, přinesla své ovoce. Podle slov zákaznice byl obdarovaný kytarista nadšený. A my s nimi, protože milé zprávy od klientů nás těší nejvíc.

Předlohu pro výrobu manžetových knoflíčků "basová kytara" jsme dostali emailem. Jednalo se o fotografii muzikanta na pódiu. Originální kytara byla též vyrobená na zakázku a měla zvláštní detail - madlo kytary. Zadání pro manžetové knoflíčky bylo vyrobit kytaru ze stříbra v kombinaci se dřevem. Na začátku se zdálo, že knoflíčky nebude problém vyrobit, nicméně najít kvalitní kousek vhodného dřeva se ukázalo být jako kámen úrazu. Většina běžně dostupných dřevin totiž v takto minimalistickém provedení praskne. Vyzkoušeli jsme tedy opravdu hodně druhů dřevin tvrdých či měkkých, než jsme dospěli k tomu pravému.  

Další alfou a omegou byla velikost knoflíčků. Zdálo se být jasné, že celá kytara by sice vyrobit šla, ale při prvním nošení by se zlomila. Knoflíček by byl poměrně dlouhý a křehký. Proto jsme se po domluvě se zákaznicí rozhodli vytvořit torzo kytary. Veškeré detaily jsou provedené ručně a musím říct, že ve skutečnosti vypal knoflíček mnohem lépe než na fotografiích. Bohužel se nám nepodařilo knoflíček nafotit tak, aby vypadal opravdu jako originál :-(

Na výrobu knoflíčku basový klíč jsme použili sterlingové stříbro s ryzostí 925/1000. Knoflíček prošel jako vždy několika výrobními operacemi od návrhu až po leštění do vysokého lesku. Zapínání manžetových knoflíčků je pevné s pružinkou a nemůže tedy z košile vypadnout. Manžetové knoflíčky jsme zabalili dodárkové krabičky.

Pokud se Vám naše práce líbí a chcete zpracovat Vaši představu pro výrobu manžetových knoflíčků, odznaku do klopy, spony na kravatu, či jiného šperku a bižuterie, kontaktujte nás, prosím, na INFO@JLTOMAN.CZ.  nebo v pracovní dny od 9-16 hod volejte na +420 605 736 687 (pokud se nedovoláte, nezoufejte, zavoláme Vám co nejdříve zpět).  Domluvíme se na dalším postupu. Nejjednodušší je rovnou zaslat Vaši představu emailem a my se Vám ozveme.

Tato prezentace slouží jako reference a ukázka pro Vás. CENA NA DOTAZ.

Hezký den 

J.L.TOMAN

  • Barva: stříbrná
  • Materiál: stříbro 925/1000
  • Tvar: 3D
  • Vzor: vyrobeno na zakázku podle požadavků klienta
  • Rozměr: 18*19 mm
  • Váha: 9,83 g