Jak nosit manžetové knoflíčky

Jak nosit manžetové knoflíčky

Jelikož jsou tyto pánské ale i dámské doplňky více a více módní a oblíbenou záležitostí, mnoho mužů a žen si klade stejnou otázku: „ Kdy se vlastně nosí manžetové knoflíčky?“

Mám si vzít manžetové knoflíčky na slavnostní oběd, nebo do zaměstnání, nebo na večerní párty, nebo do divadla, nebo jen tak na procházku městem?

 

Spoustu důvodů pro vhodný módní doplněk.

Elegantní způsob oblékání Britů je obecně známý, takže můžeme vidět, že pánové nosí manžetové knoflíčky také v běžném pracovním dni. Na otázku „Kdy se nosí manžetové knoflíčky?“ tedy není jednoznačná odpověď. Mnohem více jde o celkový dojem a správnou kombinaci Vašeho outfitu.

Nutností jsou manžetové a frakové knoflíčky a doplňky na slavnostní nebo oficiální příležitosti. Ke smokingu manžetové knoflíčky se stoprocentní jistotou patří a mohou vypadat i bohatě i výstředněji. K fraku a frakové košili nosíme do manžet manžetové knoflíčky a místo klasických knoflíčků nosíme frakové knoflíčky.

Pokud přemýšlíte, zda si vzít na neformální akci, firemní večírek, nebo sobotní tah městem manžetové knoflíčky. Odpověď je jasná. Nestyďte se, obléčte si džíny a košili na manžetové knoflíčky, jednoduchý svetr nebo ležérní sáčko, extravagantní boty. Můžete vyrazit. Kamarádi, kamarádky, obchodní partneři, kolegové Vaši dokonalost na sto procent ocení!

Chcete si najít nového partnera? Chcete zvýšit úspěšnost seznámení? Určitě nic nezkazíte, pokud si na tuto příležitost oblečete košili s manžetovými konflíčky. Zvýšíte svoji image, budete se cítit mnohem lépe, sebebědomě, zkrátka Vám to bude slušet, budete zajímaví možná vyjímeční. Váš nový potencionální protějšek si toho nebude moci nevšimnout. Je však pravda, že jen knoflíčky na to stačit nebudou…

Samozřejmě módní doplňky můžeme zakomponovat do oblečení v konzervativním zaměstnání: bankéři, poradci, konzultanti, právníci, státní úředníci…I když můžou být limitování firemním kodexem, k bílé či modré košili si vyberte jednoduché manžetové knoflíčky, které Vám budou ladit z košilí, kravatou a oblekem. Uvidíte, že tento malý detail upevní Vaši pracovní pozici, zvýší autoritu u podřízených a potivitně zaujme Vaše nadřízené. Co Vy na to?

Můžeme se, nezávisle na svojí pozici, velmi kvalitně oblékat, pokud to odpovídá Vašemu stylu a „chuti“. Jak říká Giorio Armani: „ Neoblékej se podle tvojí pracovní pozice, ale oblékej se podle pozice, kterou chceš mít.“

 

Celkově platí odpověd na otázku „kdy nosit manžetové knoflíčky?“

Pokud se Vám líbí a pasují do Vašeho stylu, určitě. Pro standardní pracovní den lze nosit jednodušší knoflíčky, at už celé pouze z rhodia, nebo barevně sladěné ke košili a obleku. Na oficiální přiležitosti neváhejte nosit knoflíčky jako šperk,tudíž s drahými kameny nebo z pravého stříbra či zlata s intarzními drahými kameny.

 

 

Jak zapnout manžetové knoflíčky?

Samotné zapnutí manžetových  knoflíčků do košile je věc jednouchá. Obléknete si košili s francouzskou manžetou (nebo také překládací manžetou), sklopíte pomyslné „téčko“ na manžetovém knoflíčku, z vnější strany prostrčte skrz obě dírky a opět zapnete do pevného spojení ve tvaru „T“.  Natáhněte ruku, lehce zatáhněte za konec manžety v oblasti knoflíčku, tím se lépe upevní v manžetě. To stejné na druhém rukávu.

V případě oboustranného knoflíčku je potřeba menší stranu knoflíčku prostrčit z vnější strany oběma dírkami. Natáhněte ruku, lehce zatáhněte za konec manžety v oblasti knoflíčku, tím se lépe upevní v manžetě. To stejné na druhém rukávu.

 

 

Hlavní přednosti manžetových knoflíčků

Říkáte si, proč si kupovat a nosit manžetové knofíčky? Tedy stručně.

Manžetové knoflíčky:

  • podtrhují Vaši individualitu, vyjímečnost Vašeho vkusu
  • zhodnotí vzhled Vaší košile
  • jsou vynikajícím a důležitým detailem Vašeho oblečení
  • jsou jeden ze šperků, které můžou gentlemani nosit
  • nosí a zbožňují lidé na celém světě
  • zakoupené dnes, mohou být vzácnými sběratelskými kousky v budoucnosti...