Originální stříbrné a dřevěné manžetové knoflíčky basová kytara vyrobené ručně na zakázku

  • Výrobní číslo: JLT-MKNZ-kytara
  • Katalogové číslo: JLT-MKNZ-kytara
  • Výrobce: J.L.TOMAN
Barva
Tvar
Osazení

Originální manžetové knoflíčky na zakázku jsme vyráběli pro zákaznici až z dalekého Švédska. A nebyly to ledajaké knoflíčky. Předlohu pro výrobu manžetových knoflíčků "basová kytara" jsme dostali emailem. Jednalo se fotografii muzikanta na pódiu. Originální kytara byla též vyrobená na zakázku a měla zvláštní detail - madlo kytary. Zadání pro manžetové knoflíčky bylo vyrobit kytaru ze stříbra v kombinaci se dřevem. Na začátku se zdálo, že knoflíčky nebude problém vyrobit, nicméně najít kvalitní kousek vhodného dřeva se ukázalo být jako kámen úrazu. Většina běžně dostupných dřevin totiž v takto minimalistickém provedení praskne. Vyzkoušeli jsme tedy opravdu hodně druhů dřevin tvrdých či měkkých, než jsme dospěli k tomu pravému.  

Další alfou a omegou byla velikost knoflíčků. Zdálo se být jasné, že celá kytara by sice vyrobit šla, ale při prvním nošení by se zlomila. Knoflíček by byl poměrně dlouhý a křehký. Proto jsme se po domluvě se zákaznicí rozhodli vytvořit torzo kytary. Veškeré detaily jsou provedené ručně a musím říct, že ve skutečnosti vypal knoflíček mnohem lépe než na fotografiích. Bohužel se nám nepodařilo knoflíček nafotit tak, aby vypadal opravdu jako originál :-(

Na výrobu jsme použili sterlingové stříbro s ryzostí 925/1000 a výplň je ze šperkařského smaltu, druh dřeva si, pardon, necháme pro sebe jako naše know-how. Knoflíček prošel jako vždy několika výrobními operacemi od návrhu až po leštění do vysokého lesku. Zapínání manžetových knoflíčků je pevné s pružinkou a nemůže tedy z košile vypadnout. Manžetové knoflíčky jsme zabalili do dárkové krabičky.

Ještě upřesním, že se jednalo o atypický pár manžetových knoflíčků, kde jeden byl ve tvaru basového klíče a druhý ve tvaru kytary, jak je vidět v přiložených fotografiích.

Pokud se Vám naše práce líbí a chcete zpracovat Vaši představu pro výrobu manžetových knoflíčků, odznaku do klopy, spony na kravatu, či jiného šperku a bižuterie, kontaktujte nás, prosím, na INFO@JLTOMAN.CZ.  nebo v pracovní dny od 9-16 hod volejte na +420 605 736 687 (pokud se nedovoláte, nezoufejte, zavoláme Vám co nejdříve zpět).  Domluvíme se na dalším postupu. Nejjednodušší je rovnou zaslat Vaši představu emailem a my se Vám ozveme.

Tato prezentace slouží jako reference a ukázka pro Vás.

Hezký den 

J.L.TOMAN

 

  • Barva: stříbrná, hnědá
  • Materiál: stříbro 925/1000
  • Osazení: dřevo
  • Tvar: 3D
  • Vzor: podle vzoru klienta
  • Rozměr: 16x24
  • Váha: 9,83 g