Vážení zákazníci, od 29.4.2021 do 16.5.2021 probíhá rekonstrukce dílny na zakázkovou výrobu. Vaše objednávky na zakázkovou výrobu budeme nadále přijímat, ale dodací termíny budeme konzultovat po skončení rekonstrukce. Objednávky na produkty skladem přijímáme i v průběhu rekonstrukce. V případě dotazů prosím pište na INFO@JLTOMAN.CZ. Děkujeme za pochopení.

Originální stříbrné a dřevěné manžetové knoflíčky basová kytara vyrobené ručně na zakázku

  • Výrobní číslo: JLT-MKNZ-kytara
  • Katalogové číslo: JLT-MKNZ-kytara
  • Výrobce: J.L.TOMAN
Barva
Tvar
Osazení
Skladová dostupnost
Na objednávku 14-30 dní: >5 ks

9 800,00 Kč

Hlídat cenu

Originální manžetové knoflíčky na zakázku jsme vyráběli pro zákaznici až z dalekého Švédska. A nebyly to ledajaké knoflíčky. Předlohu pro výrobu manžetových knoflíčků "basová kytara" jsme dostali emailem. Jednalo se fotografii muzikanta na pódiu. Originální kytara byla též vyrobená na zakázku a měla zvláštní detail - madlo kytary. Zadání pro manžetové knoflíčky bylo vyrobit kytaru ze stříbra v kombinaci se dřevem. Na začátku se zdálo, že knoflíčky nebude problém vyrobit, nicméně najít kvalitní kousek vhodného dřeva se ukázalo být jako kámen úrazu. Většina běžně dostupných dřevin totiž v takto minimalistickém provedení praskne. Vyzkoušeli jsme tedy opravdu hodně druhů dřevin tvrdých či měkkých, než jsme dospěli k tomu pravému.  

Další alfou a omegou byla velikost knoflíčků. Zdálo se být jasné, že celá kytara by sice vyrobit šla, ale při prvním nošení by se zlomila. Knoflíček by byl poměrně dlouhý a křehký. Proto jsme se po domluvě se zákaznicí rozhodli vytvořit torzo kytary. Veškeré detaily jsou provedené ručně a musím říct, že ve skutečnosti vypal knoflíček mnohem lépe než na fotografiích. Bohužel se nám nepodařilo knoflíček nafotit tak, aby vypadal opravdu jako originál :-(

Na výrobu jsme použili sterlingové stříbro s ryzostí 925/1000 a výplň je ze šperkařského smaltu, druh dřeva si, pardon, necháme pro sebe jako naše know-how. Knoflíček prošel jako vždy několika výrobními operacemi od návrhu až po leštění do vysokého lesku. Zapínání manžetových knoflíčků je pevné s pružinkou a nemůže tedy z košile vypadnout. Manžetové knoflíčky jsme zabalili do dárkové krabičky.

Ještě upřesním, že se jednalo o atypický pár manžetových knoflíčků, kde jeden byl ve tvaru basového klíče a druhý ve tvaru kytary, jak je vidět v přiložených fotografiích.

Pokud se Vám naše práce líbí a chcete zpracovat Vaši představu pro výrobu manžetových knoflíčků, odznaku do klopy, spony na kravatu, či jiného šperku a bižuterie, kontaktujte nás, prosím, na INFO@JLTOMAN.CZ.  nebo v pracovní dny od 9-16 hod volejte na +420 605 736 687 (pokud se nedovoláte, nezoufejte, zavoláme Vám co nejdříve zpět).  Domluvíme se na dalším postupu. Nejjednodušší je rovnou zaslat Vaši představu emailem a my se Vám ozveme.

Tato prezentace slouží jako reference a ukázka pro Vás.

Hezký den 

J.L.TOMAN

 

  • Barva: stříbrná, hnědá
  • Materiál: stříbro 925/1000
  • Osazení: dřevo
  • Tvar: 3D
  • Vzor: podle vzoru klienta
  • Rozměr: 16x24
  • Váha: 9,83 g